Ekat Akustik


Akustik duvar tavan panel; Akustik kumaş ; Akustik sünger ; Akustik duvar kaplama ürünlerimiz ile ;

Kendinizi rahat hissetmeniz için, bir oda atmosferinin ne kadar etkili olduğunu hiç düşündünüz mü, belki bir muayenehanede beklerken, kantinde sohbet ederken, öğle tatilinde veya bürodaki bir toplantı sırasında kötü akustiğin sağlığa zararı ve negatif etkisi çoğunlukla tahmin edilemez. Beton, cam, alçı ve parke gibi malzemeler ses yalıtımı yapmadığı gibi, yansıtmaya devam ederler. Bu şekilde hoş olmayan ses seviyesi ve uğultu oluşabilir. Mekanlarda kullanılan akustik kumaşlarımızın insanlar üzerindeki iyi hissettirici ve performanslarına olumlu yöndeki etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır. drapilux –akustik kumaşları mekanın akustik dizaynı için ideal çözümler sunar. Kumaşlar sadece iç mekanların dekoratif donatımlarını değil, aynı zamanda pasif akustik görevi ile oda içindeki çınlamaları engellemektedir. Kumaşlar ses absorbe etme dereceleri ölçülmüş ve sonuçlarına göre sınıflandırılmıştır. (DIN EN ISO 11654). Bu sayede drapilux kumaşları ile mekan akustiği planlaması her ölçüye göre hassas bir şekilde yapılabilir. İsterseniz kişiye özel tasarımlarla mekanınızı daha da güzelleştirebilirsiniz, separatörler, duvar ve tavan kaplamaları, perdeler gibi. Daha fazla bilgi için bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

  • Drapilux-akustik, pahalı mimari yardımcı maddeler olmadan mekanlarda akustik etkiyi sağlıyabilir.
  • Her nesne için özel çözümler mevcuttur
  • Kumaşlar iki ayrı kayda değer fonksiyon sunmaktadırlar; dekoratif görünüm ve ses emilimi
  • Drapilux akustik özellikle; oteller, hastaneler, muayenehaneler, sinema ve tiyatrolar, çağrı merkezleri, konferans salonları, restoranlar, barlar için idealdir.
  • Drapilux akustik programını, profesyonel akustik mühendisliği ile birleştirerek hem dekoratif hem de gerçek anlamda akustik ortamlar yaratır.